Kdo jsem

Mou životní i podnikatelskou cestu hluboce ovlivnily dvě ženy. Tou první byla Marie Curie-Skłodowska a tou druhou Coco Chanel. Podobně jako Marie mám v sobě dychtivou neústupnost, která mě vede objevovat neobjevené. A podobně jako Coco mě zvláště těší, když to neobjevené je zároveň krásné, elegantně funkční a originální.

S Marií sdílím vášeň pro chemii, zejména pro její pramáti, alchymii. S Coco mě spojuje vášeň pro vůně. Kousky z exkluzivní kolekce Chanel, které evokují různé části jejího života, jsou věrnými průvodkyněmi i na mé cestě.

Mnoho z toho, co předávám, jsem objevila díky tomu, že jsem se odmítla spokojit se zažitým stavem věcí a hledala cesty, jak učinit možným to, co jiní považují za nemožné.

Marie i Coco žily v době, kdy probíhala ženská emancipace. Ženy se dostávaly i tam, kam předtím neměly přístup,  studovaly, řídily auto, volily. Postupně začal stoupat tlak na to, aby se přizpůsobovaly pravidlům hry, která stanovili muži. A tak se dnes díváme na řadu manažerek a političek, které jako kdyby ztratily laskavost a ženskost. Vím, že řada z nich uvěřila, že to je nutné, pokud chtějí obstát v konkurenčním prostředía podobné je to v ženském byznysu.

Mám za sebou dlouholetou zkušenost na manažerské pozici a na svém kontě řadu úspěšně zrealizovaných projektů. Především jsem ovšem v praxi ukázala, že uspět pro ženu nemusí znamenat vzdát se své přirozenosti, vypnout intuici a emoce a přeladit se na výkon.

Jsem nadšenou inspirátorkou, která ukazuje dalším ženám, že měnit svět můžeme jen tehdy, když zůstaneme ženami se vším všudy. Protože to, co právě teď svět potřebuje nejvíc, není více úspěšných žen, které mají peníze, ale více bohatých žen, ochotných sdílet své bohatství vnitřní i vnější s druhými.

Jaký příběh jste přišli vyprávět vy?

 

Povolána žít své sny

 

Odjakživa jsem milovala učit se nové věci. Dělám to celý život a kromě VŠ diplomu z farmacie jsem nasbírala pěknou řadu certifikátů zejména z terapeutických přístupů. Vždy jsem měla touhu podporovat lidi, aby žili zdravý život, byť co to vlastně znamená a co je k tomu třeba, objevuji pěknou řádku let. Pilulky k tomu opravdu nestačí.

Vždy jsem taky byla snílek. Trávila jsem spoustu času v trochu jiné realitě, než se aktuálně nacházelo mé tělo. Zajímavé je, že si toho vlastně nikdo nikdy nevšiml, byť jsem takto mimo jiné i „chodila za školu“. Zvládala jsem oboje celkem hravě. Tento svět to ovšem věděl. A tak mi posílal spoustu příležitostí rozhodnout se, jestli chci být raději tam, nebo své sny přinést sem. Byla to drsná škola a chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, o čem všechny ty těžkosti, které potkávám, jsou. Počínaje handicapem mé dcery a konče opuštěním mého třetího „dítěte“, úspěšného a obdivovaného projektu, to byly záležitosti, které měly potenciál mě úplně zastavit, nebo výrazně posílit. Co jsem si vybrala je teď už nejspíš jasné.

A tak jsem tady. Stojím tu ve své síle, s nohama na zemi a hlavou v oblacích. Své sny jsem si vzala s sebou dolů a postupně je naplňuji. A inspiruji další lidi, aby dělali to samé.

P. S. Kdyby vás zajímaly ty certifikáty, tak tady.

Postavíme společně i vaše sny na nohy?