Esence

Čich patří evolučně k nejstarším smyslům. Jeho primární funkcí bylo zajistit přežití. Je přímo propojen s naším limbickým systémem, tedy s emočním mozkem. Tady se propojují vzpomínky a emoce s vůněmi. Proto dokáží vůně, se kterými již máme zkušenost, vyvolávat vzpomínky a emoce hluboko skryté. Moderní doba a používání syntetických vonných látek odsouvá vůně do role módních trendových doplňků a náš čich zakrňuje, pro přežití ho nepotřebujeme tak moc jako dřív. Na první pohled to je v pořádku, je tady však jedno úskalí. Tak jak je zanedbávaný čich, ztrácíme i my schopnost cítit. Cítit, co je pro nás dobré, co k nám patří a co ne, cítit spojení se svou cestou, se sebou samými. Vůně jsou krásný nástroj, který nás jednoduše vede k sobě a když víme, jak na to, dokáže nás rovněž elegantně podpořit při realizaci našich vizí a snů.

Základem pro tvorbu esencí jsou v případě vonných olejů 100% BIO éterické oleje a v případě mých autorských esencí rostliny rostoucí v CHKO Brdy. Rostliny mají ze všech živých organismů nejlepší schopnost adaptace. Účinné látky, které tvoří, reagují na aktuální podmínky, proto vždy obsahují přesně to, co potřebujeme. Speciální způsob potencování výluhu umožňuje využít jen velmi malé množství rostliny, což je šetrné k přírodě a zároveň mít k dispozici všechny její dary.

Esence slouží jednak jako kotva pro podporu probíhajícího procesu, nebo pro realizaci našeho záměru. Vonné esence jsou čisté éterické oleje, pro použití na kůži je ředím v frakcionovaném kokosovém oleji. Alchymická esence, Esence Duše a Rozkvétání ženy jsou vysokovibrační aura esence, které působí v našem energetickém systému. Pokud vás zajímá k tomuto tématu víc, najdete články věnované vůním a esencím podrobněji na mém blogu. 

Kolo roku

Kolo roku

Projekt Kolo roku se zrodil v lednu 2021 jako inspirace převést do vonných esencí energii tradičních svátků kola roku, které pro naše předky představovalo důležité milníky v jejich životním rytmu. Kolo roku zcela odráží energii v přírodě a pomáhá nám sladit se s jejím rytmem. Díky tomu můžeme vědomě využít energii, která je aktuálně k dispozici pro podporu svých záměrů a dovolit si tvořit v souladu s přirozeným flow. Máme tak možnost znovuobjevit kouzlo propojení s tím, co je naší podstatou – s energií Zdroje, s energií přírody, ve které se tento Zdroj odráží. V rámci projektu Kolo roku jednak tvořím autorské esence a jednak je k dispozici možnost jít na této cestě ještě více do hloubky prostřednictvím archetypů bohyní, které jsem si s Kolem roku propojila. 

Balíček s esencí obsahuje

  • květovou esenci ve flakonku s rozprašovačem
  • roll-on flakón s vonnou esencí v oleji pro aplikaci na kůži
  • kartička se vzkazem a pečetí daného archetypu (velikost vizitky, zalaminované)

Aktuálně je možné objednat esenci pro Samhain, odesílat budu mezi 25.10. do 30. 10. 2023

Chcete vědět víc? Klikněte níže.

 

 

Alchymická esence

Alchymická esence

Alchymická esence je zatím vrcholem mé tvorby. Používám pro ně svůj autorský koncept esencí z rostlin a stromů z Brdských lesů a luk a tajnou ingredienci, které říkám šestý element. Začínám tím, že si dělám vhled do vaší situace a na základě tohoto vhledu tvořím. Každá z celkem 28 jednotlivých esencí nese specifickou kvalitu a vybírám intuitivně ty z nich, které energeticky podpoří působení esence. Pak ji provoním směsí éterických olejů vytvořenou individuálně pro vás a dostane barvu, díky které její účinek bude směřovat tam, kde je třeba. 

Co od téhle krásky čekat? Osobně mám již několikátou, podobně jako jiné ženy, vypadá, že je návyková. Elegantně odstřihla vše, co mě zatěžovalo, když se dívám zpět, nestíhám se divit, s jakou lehkostí mě opustilo tolik věcí, o kterých jsem si myslela, že ke mně patří, nebo je musím držet. Zároveň mě jemně směruje tam, kde je má cesta, tam kde mohu plně využívat svůj potenciál. Nakonec i Integrativní byznys je něco, k čemu jsem došla v rámci práce s Alchymickou esencí. Podobné zkušenosti mají i další její majitelky. Tyto esence tvoří číslovanou řadu, často odkazují ke konkrétnímu místu na Zemi, či mimo ni. 

Balíček s esencí obsahuje

  • 1 x 50 ml alchymické esence 
  •  1x 1 ml vonné esence, případně esence naředěné v jojobovém oleji
  •  nahrávka s mými vhledy, tipy, prožitky v průběhu její tvorby a vzkazy pro vás
  • „Rodný list“ obou esencí se složením
  • vizualizaci na propojení vonné esence se záměrem

Cena

4 000 Kč

 

Krása a vůně víry nás mohou dovést k jakémukoliv cíli.
Sri Chinmoy